Strona głównaPolecaneJak zadbać o edukację żywieniową przedszkolaków?

Jak zadbać o edukację żywieniową przedszkolaków?

Edukacja żywieniowa dla przedszkolaków to jedna z podstaw w wypracowaniu zdrowych nawyków w jedzeniu i piciu u dzieci. Choć smaki dziecka kształtują się w ciągu pierwszych 1000 dni, czyli do około trzeciego roku życia, to jednak ogromny wpływ na zdrowie i sposób odżywiania mogą mieć nabyte w wieku przedszkolnym doświadczenia.

Jak prowadzić właściwą edukację żywieniową w przedszkolu?

Jak czytamy na blogu Ugryź Zdrowie, przedszkole jest miejscem, do którego przyprowadzane są dzieci, aby pod okiem troskliwych opiekunów zdobywały nowe doświadczenia, powoli poznawały system edukacji, również tej żywieniowej. Najczęściej maluchy uczęszczają tam już od trzeciego roku życia, gdy mama wraca do pracy. Te pięć czy osiem godzin spędzonych wśród rówieśników to nie tylko wspólne zabawy, ale również elementy edukacji, nauki higieny, samodzielności. W tym czasie również spożywane są wspólne posiłki, które mogą być okazją do wprowadzenia podstaw edukacji dotyczącej żywienia. Choć jest to element programu nauczania w przedszkolach, czy na pewno wszystkie jego elementy są na najwyższym poziomie? Aby zaopatrzyć dziecko we właściwą wiedzę o odżywianiu oraz wyrobić w nim dobre nawyki, warto mieć pewność, że informacje będą przekazywane we właściwy sposób. Upewnij się, że Twoje dziecko nie tylko spożywa w przedszkolu pełnowartościowe i dobrze zbilansowane posiłki, ale również ma podstawową świadomość w zakresie wiedzy o odżywianiu.

Zdrowe i smaczne posiłki w przedszkolach

Nauka poprzez dobry przykład to najlepszy sposób, by dziecko się uczyło. Maluchy lubią naśladować, przyzwyczajają się również zwykle dość szybko do nowych warunków, zwłaszcza jeżeli rówieśnicy również w nich uczestniczą. Dobra dieta i właściwie przygotowywane posiłki w przedszkolu mogą pomóc w przekonaniu dziecka do zdrowego sposobu odżywiania. Zwłaszcza, że zdrowo wcale nie musi oznaczać mało smacznie, dlatego warto, aby dietę twojego dziecka w przedszkolu układał doświadczony dietetyk. Skomponowanie jej nie tylko według norm przewidzianych prawnie, ale również zgodnie ze szczególnymi wymaganiami i potrzebami dzieci to klucz do sukcesu. Wśród moich usług znajdziesz konsultacje w tym zakresie, dostępne również online. Pamiętaj, decydujesz o przyszłości swoich najbliższych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read