W dzisiejszych czasach, kiedy dostępność produktów spożywczych, w tym pieczywa, jest ogromna, producenci muszą się czymś wyróżnić na tle konkurencji. Modny staje się powrót do tradycyjnych wypieków i oferowanie np. ciast na zamówienie w parze z wyrobami zaliczanymi do pieczywa.
Grzechy wielu piekarni
Chleb, który kupujemy w markecie, najczęściej powstaje z ciasta głęboko mrożonego. Niewykluczone też, że piekarnie dostarczające pieczywa do sklepów i hipermarketów produkują je ze sztucznych mieszanek. W wyniku tego pieczywo szybko traci świeżość, jest wysokokaloryczne i pozbawione cennych wartości odżywczych. Jednak nie wszystkie piekarnie, przygotowując pieczywo, sięgają po suchy gluten, ulepszacze smaku i sztuczne aromaty. Niektóre z nich oferują klientom dobre i naturalne pieczywo, bez wspomnianych dodatków.
Tradycja w parze z nowoczesnością
Wiele piekarni prowadzi swoją działalność od lat, stosując te same, tradycyjne receptury wyrobu pieczywa. Dlatego powstające tam chleby czy bułki są w pełni zdrowe i wysokiej jakości. Takimi zasadami w swojej działalności kieruje się między innymi istniejąca od ponad 90 lat Piekarnia Grzybki.
Kluczem do sukcesu piekarni jest właściwe podejście do wytwarzania chleba. Piekarz powinien go robić w taki sposób, jakby piekł dla siebie. Wyroby piekarskie powinny być produkowane na naturalnym zakwasie, co gwarantuje wysoką jakość i doskonały smak wszystkich rodzajów naturalnego chleba. W jego wnętrzu piekarz może zawrzeć najwyższej klasy ziarna zbóż, pestki dyni, słonecznika, czarny sezam, modne obecnie nasiona chia i jagody goji.
Współcześnie chleb może być robiony na bazie tradycyjnych receptur, ale prócz tego warto go unowocześnić cennymi dodatkami. Klienci chętnie sięgają po nowinki w zakresie dobrego pieczywa, jeśli mają pewność, że to co kupują, jest naturalne.
Podobnie wygląda to w przypadku, gdy piekarnia piecze ciasta na zamówienie. Również i one nie powinny odstawać jakościowo od produkowanych na co dzień bułek, bagietek i chlebów.