Strona głównaGastronomiaLodówki na wino – jakie parametry mają znaczenie? Sprawdzamy!

Lodówki na wino – jakie parametry mają znaczenie? Sprawdzamy!

Różnią się ceną, sposobem montażu i pojemnością – wybór lodówek na wino jest naprawdę ogromny. Masz wątpliwości, na jaki model powinieneś się zdecydować, by móc cieszyć się pełną funkcjonalnością tego urządzenia? Już teraz sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę – znajomość najważniejszych parametrów pozwoli Ci zdecydować, które urządzenie odpowie na Twoje wymagania.

Wolnostojące czy do zabudowy?

Zanim ocenisz kolejne parametry dostępnych w sprzedaży lodówek na wino, koniecznie zdecyduj, czy szukasz urządzenia wolnostojącego, czy przeznaczonego do zabudowy. Dzięki temu już na początku poszukiwań ograniczysz ilość modeli, które możesz wybrać, a tym samym – ułatwisz sobie podjęcie decyzji.

– Chłodziarki wolnostojące sprawdzą się w już zaaranżowanych wnętrzach, polecane są także właścicielom hoteli i restauracji. Dlaczego Ponieważ podnoszą prestiż pomieszczenia, nadając mu klasy i elegancji.

– Jesteś na etapie wyposażania domowej piwniczki? A może – chłodziarkę chcesz mieć w zasięgu ręki, jednocześnie jednak trzymać ją poza zasięgiem wzroku gości? W takiej sytuacji model przeznaczony do zabudowy będzie doskonałym wyborem.

Dobra lodówka na wino – najważniejsze parametry

Nie ma znaczenia, która lodówka, wolnostojąca czy przeznaczona do zabudowy jest odpowiednia do Twojego wnętrza. Istotne są natomiast jej parametry. Dobra chłodziarka pozwala na:

regulację temperatury, dzięki czemu serwowane wino będzie smakowało doskonale;

regulację poziomu wilgotności. Najlepiej, jeśli ta będzie utrzymywała się na poziomie 50 – 70%, jednak im wyższa, tym lepiej dla przechowywanego wina;

ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Wszystko dzięki zastosowaniu odpowiedniej szyby – przyciemnianej i dodatkowo, wyposażonej w filtr UV;

To jednak nie jedyne zalety dobrej lodówki na wino. Takie urządzenie powinno być wyposażone w wytrzymałe półki, skutecznie neutralizujące drgania urządzenia. Niewątpliwą zaletą jest także zastosowanie oświetlenia LED. To ostatnie wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również na design lodówki.

Pojemność ma znaczenie

Duże znaczenie ma także pojemność winiarki. Jeśli szukasz modelu odpowiedniego do domu lub mieszkania, sięgnij po model umożliwiający chłodzenie możliwie najmniejszej ilości butelek jednocześnie. Jeśli jednak chłodziarka ma pojawić się w restauracji albo hotelu, bądź służyć podczas wystawnych przyjęć, zdecydowanie lepszym wyborem będzie winiarka na 166 i więcej butelek wina.

Pojemne lodówki na wino znajdziesz np. w sklepie internetowym Winiarki 24. Warto wspomnieć, że dostępne w asortymencie tego miejsca chłodziarki dodatkowo spełniają wspomniane wcześniej wymagania. Dzięki czemu możesz mieć pewność, że doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu – zarówno w warunkach domowych, jak i restauracyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read