Strona głównaPolecaneFunkcjonalne młynki do kawy - jak wybrać odpowiedni?

Funkcjonalne młynki do kawy – jak wybrać odpowiedni?

Podstawą przyrządzenia aromatycznej kawy o wyrazistym smaku są doskonałej jakości ziarna. Jednak nawet najlepsze z nich nie uwolnią w pełni swojego aromatu, gdy zostaną nieodpowiednio zmielone. Przedstawiamy najważniejsze informacje o młynkach do kawy, którymi warto kierować się przy zakupie.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup młynka do kawy?

Kupowanie już zmielonej kawy jest bardzo wygodne: nie trzeba się głowić nad tym, jaki młynek wybrać. Jednak warto pamiętać o tym, że zmielona kawa z czasem wietrzeje; nie bez powodu napoje przygotowywane przez baristów smakują inaczej. Aby jak najbardziej zbliżyć się do kawiarniowego smaku i aromatu, warto zdecydować się na zakup młynka do kawy ręcznego lub automatycznego. Z jego wykorzystaniem użytkownik cieszy się wszystkimi walorami napoju ukrytymi w ziarnach.

Dodatkowym atutem młynków jest możliwość stopnia regulacji mielenia ziaren. Aby uzyskać napój idealny, należy posłużyć się inną grubością zmielenia ziaren dla ekspresu przelewowego, inną dla kawiarki, a jeszcze inną dla bezpośredniego parzenia w kubku.

Jakie cechy powinien mieć dobry młynek do kawy?

Wybór młynka uzależniony jest w znacznej mierze od preferencji użytkownika. Szeroką gamę tych urządzeń oraz nowoczesnych ekspresów do kawy można znaleźć na ekspresypolska.pl. Przedstawiamy te cechy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Typ młynka – na rynku dostępne są wersje ręczne i elektryczne. Ten pierwszy rodzaj młynków do kawy jest znacznie tańszy, jednak wymaga od użytkownika włożenia pełnego wysiłku. Proces mielenia odbywa się ręcznie, za pomocą dedykowanej korbki. Modele elektryczne znacznie oszczędzają czas i siłę; wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by rozpoczął pracę.

Co więcej, użytkownik ma do wyboru młynek żarnowy lub ostrzowy. Ten pierwszy typ cieszy się znacznie większą precyzją mielenia, wiąże się jednak z wyższym kosztem. Młynki ostrzowe są tańsze, jednak najczęściej nie mają jednej istotnej funkcji – regulacji stopnia mielenia.

  • Moc młynka – im wyższa, tym więcej ziaren użytkownik będzie mógł zmielić „za jednym zamachem”. To szczególnie istotne w przypadku częstego przygotowywania dużej ilości napojów.
  • Funkcje dodatkowe – najlepsze modele młynków są wyposażone w wiele ciekawych opcji. To między innymi automatyczne wyłączenie po zakończeniu pracy, bezstopniowy system regulacji mielenia czy zaprogramowanie ilości kawy potrzebnej na jedną filiżankę.

Jaki młynek do kawy wybrać? Z całą pewnością warto zdecydować się na wersję żarnową; droższą, ale znacznie dokładniejszą. Zbytnia oszczędność na sprzęcie odbija się niestety na jego jakości. Cała reszta parametrów uzależniona jest od osobistych preferencji: rodzaju ulubionej kawy, sposobu parzenia czy komfortu użytkowania. Ważne, by przed zakupem dokładnie zapoznać się ze wszystkimi właściwościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read