Strona głównaPoradyGabinety dietetyczny - czy warto skorzystać z usług dietetyka?

Gabinety dietetyczny – czy warto skorzystać z usług dietetyka?

W ostatnich latach zainteresowanie usługami oferowanymi przez gabinety dietetyczne, zdecydowanie wzrosło. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zagrożeń, które mogą wystąpić na skutek nieprawidłowego odżywiania. Gabinety dietetyczne powstały z myślą o przekazywaniu niezbędnej wiedzy z zakresu żywności i odżywiania człowieka osobom, które tego typu pomocy potrzebują. Jeśli zastanawiasz się czy warto skorzystać z usług dietetyka i zapisać się na konsultacje dietetyczne, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat działania gabinetów dietetycznych.

Konsultacje dietetyczne – kto powinien skorzystać z usług dietetyka?

Istnieje pewna grupa osób, dla której konsultacje z dietetykiem są ostatnią szansą na poprawę swojego stanu zdrowia. Mowa tu o osobach, które cierpią na dolegliwości związane z alergiami oraz nietolerancjami pokarmowymi, ale również o tych chorujących przewlekle np. na cukrzycę lub nadciśnienie. Oczywiście, dietetyk zajmuje się również prowadzeniem osób zupełnie zdrowych, które pragną osiągnąć założony sobie cel jakim jest np. wymarzona budowa ciała. Tak naprawdę, konsultacje z dietetykiem są bezpiecznym wyjściem dla każdej osoby, która pragnie dokonać zmian w swoim dotychczasowym sposobie odżywiania. Dietetyk na podstawie aktualnych badań, które dokładnie wskażą stan naszego organizmu, jest w stanie stworzyć odpowiedni plan odżywiania. Dieta opracowana przez dietetyka oparta będzie na rzeczach zdrowych, które dostarczą naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym będzie on mógł prawidłowo funkcjonować.

Konsultacje dietetyczne – pierwsza wizyta

Pierwszej wizycie w gabinecie dietetycznym, najczęściej towarzyszy strach. I jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ po przejściu przez drzwi prowadzące do gabinetu, rozpoczniemy całkowicie inne życie. Warto więc, dowiedzieć się nieco więcej, jak może wyglądać przykładowa, pierwsza konsultacja dietetyczna. Podczas pierwszej konsultacji dietetyk zada nam serię pytań, które są niezwykle kluczowe podczas całej współpracy na linii dietetyk-pacjent. Przykładowe pytania, które może zadać dietetyk, dotyczą przede wszystkim:

  • dotychczasowego sposobu odżywiania,
  • aktywności fizycznej,
  • trybu dnia,
  • chorób, alergii lub nietolerancji pokarmowych,
  • przyjmowanych leków,
  • informacji na temat dotychczasowych prób odchudzania oraz osiągniętych efektów.

Odpowiedzi udzielone przez pacjenta, mogą mieć znaczny wpływ na problem, z którym się on boryka. Pierwsza wizyta związana jest również z wykonaniem szczegółowych pomiarów ciała pacjenta tj. waga, wzrost oraz skład masy ciała, które informuje nas np. o ilości tkanki tłuszczowej w ciele pacjenta. Konsultacje dietetyczne odbywają się w określonym czasie, dzięki czemu dietetyk może obserwować efekty pracy pacjenta oraz modyfikować poszczególne etapy, jeśli uzna to za konieczne.

Jeśli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, nie ma żadnego gabinetu dietetycznego, możesz skorzystać z usług dietetyka online. Konsultacje dietetyczne online w pewnych przypadkach są jedyną możliwą opcją, która pozwoli na bezpieczną zmianę dotychczasowego sposobu odżywiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read