Strona głównaPolecaneWYBIERAMY GARNKI I SZTUĆCE

WYBIERAMY GARNKI I SZTUĆCE

To jak dobrze będziemy czuć się w swojej kuchni, zależy w dużym stopniu od tego w jaki sposób jest ona wyposażona. Nie musimy posiadać wszystkich możliwych sprzętów kuchennych aby gotowanie było łatwe i przyjemne, i prawdę mówiąc nawet nie powinniśmy mieć zbyt dużo sprzętu, ponieważ jego nadmiar sprawi, że przestrzeń kuchenna będzie zbyt mała, co może być sporym minusem podczas gdy planujemy ugotować większy posiłek, szczególnie jeśli nasza kuchnia jest niewielkich rozmiarów. Są jednak urządzenia, które w kuchni powinny się znaleźć, a wybierając je warto stawiać przede wszystkim na ich jakość, a nie ilość. Oczywiście wcześniej warto zaznaczyć, że nasza kuchnia powinna być urządzona dokładnie w taki sposób w jaki chcemy, jednak jeśli nie mamy pomysłu na to jak ją zaaranżować, warto zacząć od podstaw.

GARNKI I ICH KONSTRUKCJA

Mówiąc o kuchni, wiele osób odruchowo myśli o garnkach. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie one obok patelni są najczęściej używane do przygotowywania potraw. Wybierając garnki warto kierować się kilkoma kryteriami. Jaka stylistyka podoba nam się najbardziej? Załóżmy, że nasza kuchnia opiera się na ciepłych barwach, posiada drewniane wstawki, ozdoby w postaci naturalnych roślin a także kuchenkę gazową. Wówczas doskonałym wyborem będą garnki emaliowane, czyli podobne do tych, których często używały nasze babcie. Choć technologia ich wytwarzania opiera się na dawnych konstrukcjach, to dzisiejsze garnki emaliowane różnią się tym, że emalia użyta do ich pokrycia jest znacznie bardziej odporna na uszkodzenia niż w przypadku wielu starszych garnków. Emalia jest powłoką powstałą ze sproszkowanego szkła, która ma za zadanie zabezpieczyć garnki przed przedostawaniem się ze stali niepożądanych substancji chemicznych, które mogą się wytwarzać za sprawą wysokiej temperatury. Dziś jednak dobrej jakości garnki pomimo powłoki w postaci emalii wykonane są z dobrej jakości stali nierdzewnej, która nie wydziela substancji chemicznych. Emalia pozwala garnkom nagrzewać się stopniowo, co znacznie zmniejsza ryzyko przypalenia się potraw, dzięki czemu są one smaczniejsze i zdrowsze. Poza tym powłoka ta posiada bardzo duże walory estetyczne, ponieważ dzięki niej garnki mogą być pokryte różnorodnymi wzorami i motywami, więc bardzo dobrze wkomponują się w kuchnię pełną ciepłych barw. Jeżeli stawiamy na nowoczesny design, warto rozważyć zakup garnków wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Ważnym wyznacznikiem jest także producent, którego nazwa w niektórych przypadkach jest gwarancją wysokiej jakości. Przykładem są garnki Gerlach, które goszczą zarówno w kuchniach wielu z nas, jak i w szanowanych restauracjach. Producent kojarzony jest za sprawą produkcji bardzo solidnych, ładnych i wytrzymałych sprzętów kuchennych, które także dostępne są w stosunkowo niskiej cenie. Poza garnkami w kuchni niezbędne będą sztućce Gerlach, które często są wizytówką kuchni. To od nas zależy jakie wybierzemy, jednak warto wyposażyć kuchnię w nieco większy zapas tak na wszelki wypadek jeśli odwiedzą nas goście.

MAŁA, WIELKA KUCHNIA

Kuchnia nie musi być duża aby była piękna i praktyczna. Osoby które posiadają niewiele przestrzeni kuchennej mogą wykorzystać ją lepiej, jeśli pozbędą się z niej tradycyjnych ozdób i w ich miejsce umieszczą ładnie wyglądające sprzęty kuchenne. W ten sposób kuchnia nie tylko nadal będzie piękna, ale także bardziej wszechstronna i praktyczna, a my nie dopłacając dodatkowych pieniędzy pozbędziemy się problemu niewielkiej przestrzeni. Pamiętajmy, że to jaki mamy komfort podczas gotowania ma bezpośredni wpływ na smak naszych potraw, dlatego urządzajmy kuchnię z głową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read