Strona głównaPoradyCatering dietetyczny idealny sposób na zdrowe odżywianie

Catering dietetyczny idealny sposób na zdrowe odżywianie

W dzisiejszych czasach ludzie cenią zdrowie ponad wszystko. Jednym z kluczowych elementów utrzymywania organizmu w pełni sił jest zdrowe odżywianie. Polega ono na spożywaniu pokarmów, które generują korzystny wpływ dla organizmu, a jednocześnie przyczyniają się do minimalizacji wystąpienia chorób cywilizacyjnych, jak np. nowotwory.

Jakie produkty spożywać, aby odżywiać się zdrowo

Przede wszystkim należy wybierać produkty, które są jak najmniej przetworzone. Mocno zmodyfikowana żywność typu fast food, dania gotowe nie wnosi do organizmu żadnych właściwości odżywczych. Prawidłowo zbilansowana dieta powinna być w dużej mierze oparta na warzywach i owocach, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł. To właśnie produkty pochodzenia roślinnego stanowią dla organizmu bombę witaminową i są źródłem mikroelementów czy przeciwutleniaczy. Zaleca się spożywanie ¾ porcji warzyw oraz ¼ owoców każdego dnia. Aby utrzymywać organizm w stanie homeostazy niezbędnym jest również picie wody w ilości 30-35 ml płynu na 1 kg wagi. Bowiem to właśnie ona stanowi 60% masy człowieka. Tak więc, ażeby organizm mógł sprawnie funkcjonować należy zapewnić mu właściwe nawodnienie. Dodatkowo, w celu zachowania zasad zdrowego odżywiania należy także wykluczyć, w możliwe największym stopniu spożywanie cukru, gdyż jego nadmiar zwiększa nie tylko ryzyko wystąpienia chorób metabolicznych, ale wpływa również na występowanie stanów chorobowych – układu nerwowego czy też narządu wzroku.

Catering dietetyczny

W dzisiejszych czasach wiele czasu spędzamy poza domem. Praca, spotkania ze znajomymi, wyjście na siłownie – wszystkie te czynności zajmują większą część dnia, szczególnie ludzi młodych. Co za tym idzie czasu na wypełnienie obowiązków domowych jest dosyć niewiele. Aby zapewnić sobie w tym zabieganym świecie czas na odpoczynek, zachowując jednocześnie nawyki zdrowego żywienia warto skorzystać z oferty jakie prezentują cateringi dietetyczne. Zazwyczaj firmy oferujące tego typu produkty posiadają szeroką gamę wyboru różnego rodzaju diet. Dodatkowo wiele z nich zapewnia również konsultacje z dietetykami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dostarczasz organizmowi dokładnie tego, czego potrzebuje.

Ciekawostki o cateringach dietetycznych

W przeprowadzonych badaniach pt. „Jak odżywiają się Polacy? Kukuła Healthy Food 2020”, 60% osób przyznaje, że próbuje zdrowo się odżywiać każdego dnia. Z usług cateringu dietetycznego korzysta 12% badanych osób, a 46% informuje, iż w przyszłości z pewnością skorzysta z tego typu rozwiązania.

Pomysł cateringu dietetycznego został po raz pierwszy zaprezentowany w 2000 roku przez amerykańską aktorkę Jennifer Lopez. Jest to więc stosunkowo młoda gałąź biznesu.

Przeciętny Polak w skali miesiąca wydaje na zakupy około 600 zł. Do tego należy doliczyć posiłki spożywane poza domem. Średnia wartość diety pudełkowej oscyluje około 60 zł na każdy dzień. W związku z tym warto rozważyć korzystanie z tego typu rozwiązania, gdyż gotując samodzielnie należy poświęcić czas nie tylko na samo przygotowanie posiłku, ale również na dojazd do sklepu, zrobienie zakupów. Mówiąc o gotowaniu, nie sposób wspomnieć także o kosztach związanych z generowaniem energii czy też innymi rachunkami.

Ciekawe informacje na temat zdrowego odżywiania, porady związane z wyborem dostawcy diety pudełkowej, czy też informacje dotyczące wpływu ziół na organizm, znajdują się na stronie: http://www.cateringnews.pl

Podsumowując

W dzisiejszych zabieganych czasach powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w cateringu dietetycznym. Jest to dla nich swego rodzaju wyzwanie, ale też olbrzymia szansa rozwoju, gdyż przybywa również osób chętnych do korzystania z tego typu rozwiązania. Wybór takiej formy spożywania posiłków często wybierany jest przez singli, osoby spędzające wiele czasu poza domem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read