Strona głównaPolecaneOrganizacja Świąt dla zapracowanych – praktyczne ułatwienia

Organizacja Świąt dla zapracowanych – praktyczne ułatwienia

Święta coraz bliżej i nim się obejrzymy, będziemy zasiadać do wigilijnej kolacji. Jednak zanim to nastąpi, czeka nas wiele przygotowań. Zmęczeni po pracy często nie mamy sił szukać choinki, a tym bardziej stać do późnej nocy, lepiąc uszka do barszczu. Jak uniknąć corocznej świątecznej gorączki i spędzić Święta bez wspomnień o błądzeniu między sklepowymi alejkami w poszukiwaniu prezentów? Oto kilka praktycznych wskazówek dla osób zapracowanych, które chcą te Święta spędzić bez stresu.

Przygotuj plan

Frustracja i stres związany z przygotowywaniem wigilijnej kolacji czy świątecznego obiadu rodzinnego zwykle wynika z tego, że nie mamy odpowiedniego planu działania. Wszystko robimy na ostatnią chwilę i często o połowie rzeczy zapominamy. Na czym miałoby polegać planowanie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia?

Przede wszystkim poświęćmy choćby krótką chwilę, aby usiąść przy stole z kartką i długopisem i zrobić listę najważniejszych czynności przedświątecznych. Powinny znaleźć się na niej takie elementy, jak porządkowanie mieszkania, strojenie choinki, kupienie prezentów czy przygotowanie potraw na bożonarodzeniowy obiad.

Plan ma nam pomóc w sprawnym zorganizowaniu Świąt bez niepotrzebnego chaosu i pozwolić skupić się na tym, co najważniejsze – spędzeniu czasu z bliskimi bez zszarganych nerwów.

Choinka i świąteczne dekoracje

Chodzenie od straganu do straganu, żeby znaleźć to jedyne świąteczne drzewko, nie jest konieczne. Coraz więcej usług czy sprzedaż różnych towarów odbywa się przy pomocy Internetu. Co to oznacza w przypadku poszukiwań choinki? Wystarczy, że włączymy komputer, znajdziemy sprzedawcę, który oferuje sprzedaż świątecznych drzewek z dowozem i zamówimy odpowiadającą nam choinkę. W taki sposób dostaniemy zarówno sztuczną, jak i żywą choinkę w donicy.

Strojenie drzewka czy mieszkania również nie musi być przykrym ani czasochłonnym zajęciem. Choinkę sztuczną możemy kupić już udekorowaną, a z przyozdabiania wnętrza domu możemy zrezygnować lub udekorować je minimalistycznie, gotowymi elementami.

Sprzątanie mieszkania

Na gruntowne sprzątanie mieszkania mamy cały rok, dlatego nie warto zostawiać je na ostatnią chwilę – na grudzień. Jeśli jednak nie udało nam się wcześniej tego zrobić, pierwsze o czym powinniśmy pamiętać, to podzielenie obowiązków między domowników. Gdy mieszkamy w kilka osób, nie bierzmy wszystkiego na siebie. Każdy ze współdomowników powinien mieć przypisane zadanie – razem korzystacie, razem sprzątacie. Z kolei jeśli mieszkamy sami, sprzątanie możemy rozłożyć w czasie. Jednak nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę.

Gdy już naprawdę brakuje nam czasu, nawet na podstawowe czynności, jak odkurzenie czy zmycie podłogi, możemy skorzystać z usług firm, które oferują przedświąteczne sprzątanie mieszkania.

Prezenty

Znalezienie prezentów dla bliskich i znajomych w połączeniu z oczekiwaniem w kolejkach do kas może być szczególnie czasochłonne. Tu także możemy zrezygnować z tradycyjnych zakupów stacjonarnych na rzecz tych robionych przez Internet. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy czas na błądzenie między regałami w sklepie, ale także będziemy mieć nieograniczony dostęp w jednym miejscu do tego samego produktu od różnych producentów i w odmiennych cenach.

Świąteczne menu

Poza robieniem porządków i szukaniem prezentów dla bliskich to gotowanie potraw będzie czynnością, która może zająć nam dużo czasu. Jak więc zadbać o stół pełen świątecznych dań, gdy jesteśmy zapracowani?

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą restauracje. Wiele z nich oferuje catering na imprezy okolicznościowe, w tym na Święta Bożego Narodzenia czy Sylwestra. Dzięki zamówieniu świątecznego jedzenia na wynos zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy spędzić w kuchni, oraz unikniemy stresu związanego z możliwymi niepowodzeniami przy gotowaniu. Wśród potraw bożonarodzeniowych oferowanych przez restauracje znajdziemy zupy, dania ciepłe oraz zimne, a także desery.

Catering na świąteczną kolację zamówimy m.in. w restauracji Zacisze w Gdańsku. W ramach niego lokal oferuje m.in. barszcz czerwony, pierogi, smażonego karpia, rybę po grecku czy sałatkę jarzynową oraz sernik na deser.

Niezależnie od tego czy decydujemy się na przygotowywanie potraw samodzielnie, czy zamawiamy jedzenie na wynos, nie przesadzajmy z ilością i wielkością dań. Dzięki temu spędzimy mniej czasu na gotowanie, a także unikniemy ryzyka, że nie zjemy wszystkiego i jedzenie się zmarnuje.

Świąteczne rozwiązania dla zapracowanych

Zamówienie choinki i prezentów online, zlecenie zewnętrznej firmie posprzątanie naszego mieszkania czy zamówienie świątecznego jedzenia na wynos to ułatwienia, które warto rozważyć, gdy jesteśmy zapracowani. Pamiętajmy, że Święta Bożego Narodzenia to czas, który mamy spędzić w gronie najbliższych, kiedy mamy cieszyć się chwilą. Nie traćmy zdrowia na nerwowe, pełne pośpiechu przygotowania – jeśli mamy taką potrzebę, skorzystajmy z oferowanych udogodnień. Nie umniejszy to istoty świąt, a nam pozwoli odetchnąć od obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read