Strona głównaPolecaneButelki filtrujące sprawiają, że woda z kranu jest smaczna i zdrowa

Butelki filtrujące sprawiają, że woda z kranu jest smaczna i zdrowa

Woda to bardzo cenny dla naszego życia składnik. Kiedyś czymś naturalnym i oczywistym było picie wody ze studni lub kranu. Jednak w którymś momencie, między innymi za sprawą rozwoju przemysłu i życia społecznego, do wody wodociągowej trzeba było zacząć dodawać chlor. Sprawiał on, że woda kiepsko pachniała i była niesmaczna. Przed wypiciem trzeba było ją zagotować. Firmy wodociągowe w naszym kraju od kilku lat znów namawiają do picia wody z kranu. Twierdzą, że nie powinniśmy mieć obaw przed jej spożywaniem. Jeśli ciągle mamy opory, to warto zaopatrzyć się w butelki posiadające specjalne filtry.

Co to jest butelka filtrująca?

Butelka filtrująca jest to naczynie wyposażone w filtr oczyszczający wodę. Co istotne, współczesne filtry do wody, produkowane są zgodnie z najnowszymi technologiami. Oznacza to, że z jednej strony oczyszczają wodę z niekorzystnych składników, z drugiej strony pozostawiają w niej te, które są potrzebne dla zdrowia człowieka.

Zainstalowane w butelce filtry uzdatniają wodę z kranu. Poprawiają jej smak i zapach. Takie rozwiązanie sprawia, że woda jest świeża i delikatna w smaku. Po prostu chętniej ją pijemy. Osoby korzystające z butelek z filtrem, skutecznie oduczają się picia wody butelkowanej ze sklepu.

Czy to prawda, że pijąc z butelki filtrującej, chronimy środowisko?

Tak, to prawda. Aby zrozumieć pozytywny wpływ takich butelek na środowisko naturalne, najlepiej porównać je do wód kupowanych w sklepach. Producenci zapewniają, że jeden filtr jest w stanie uzdatnić około 150 litrów wody z kranu. Oznacza to zatem, że korzystając z butelki filtrującej, ograniczamy zużycie setek plastikowych opakowań, w których sprzedawana jest woda butelkowana. To naprawdę sporo odpadów mniej.

Często nie mamy pojęcia, że niektóre butelki plastikowe, w których sprzedawana jest woda, negatywnie wpływają na jej właściwości. Wszystko przez to, że podczas produkcji butelek plastikowych, dodawane są do nich sztuczne związki, mające poprawić ich trwałość oraz wygląd.

Gdzie warto korzystać z butelek filtrujących?

Wszędzie tam, gdzie mamy ochotę się napić. Butelki filtrujące są lekkie, poręczne i trwałe. Mieszczą się w każdej torbie i plecaku. Można ich zatem używać na treningu, spacerze, w pracy, w szkole, na uczelni, w domu, na wycieczce. Nalewamy do nich wodę z dowolnego kranu i czekamy chwilę aż się odfiltruje.

Butelki z filtrem dostępne są w różnych wariantach pojemnościowych (na przykład: 0,3 litra, 0,5 litra, 0,7 litra) i kolorystycznych. W opcji są butelki przezroczyste lub matowe. Zazwyczaj posiadają regulowany ustnik oraz uchwyt mocujący.

W którym sklepie znaleźć można największy wybór butelek filtrujących?

Z całą pewnością godnym polecenia sklepem jest Aquamelior.pl. W sprzedaży są produkty pochodzące od najlepszych producentów, takich jak: Dafi oraz Brita.

Oprócz szerokiego wyboru filtrujących znaleźć tu można również wysokiej jakości dzbanki filtrujące, filtry, ekspresy do kawy i różnego rodzaju akcesoria AGD.

fot. materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read