Strona głównaGastronomiaMłynki do kawy – gastronomiczne

Młynki do kawy – gastronomiczne

Dobra kawa czy to w domu czy też w kawiarni dla wielu osób jest nie lada wydarzeniem wiążącym się z pewną celebrą. Filiżanka kawy nim jednak pojawi się na naszym stoliku lub kuchennym blacie musi być przygotowana. A sposobów jej wytworzenia w doskonały sposób jest co nie miara. W kulturze zachodniej zwykle korzysta się z ekspresu do kawy, ale istnieją również metody jej parzenia alternatywne (drip, aeropress, kawiarka i wiele innych). Te metody również mają swoich fanów. Niezależnie od wyboru metody parzenia – kawę należy odpowiednio zmielić.

Jakie jest znaczenie młynka do kawy w procesie parzenia?

To właśnie zmielenie kawy (najlepiej od razu przed zaparzeniem) sprawia, że uzyskujemy cudowny aromat, który jest niepowtarzalny szczególnie w przypadku stosowania kaw wysokiej jakości (np. speciality). Różne metody parzenia również wymagają innego typu mielenia ziaren. Nie ma jednego uniwersalnego i złotego środka na doskonałe zmielenie kawy. Dlatego właśnie wiele osób stawia na młynki z regulacją, które pozwalają na przygotowanie ziaren w taki sposób, aby nadawały się do różnych sposobów parzenia kawy. W przypadku domowego parzenia kawy, jej mielenie wiąże się często również z pewną celebrą i w przypadku wykorzystywania młynków ręcznych cieszy wiele osób niemal tak samo jak finalne wypicie ulubionej kawy w swojej filiżance. Nieco trudniej jest w branży kawiarnianej.

Profesjonalne młynki do dużej gastronomii

Mielenie kawy ręcznie zdarza się w mniejszych lokalach gastronomicznych i niektórzy również specjalnie nie chcą z tego rezygnować, szczególnie gdy mówimy o alternatywnych sposobach parzenia kawy. W przypadku jednak dużej gastronomii – sporych restauracji czy tez większych kawiarni takie podejście mija się z celem. Potrzeba będzie szybsze i dokładniejsze przygotowywanie większej ilości kawy, a więc nie sprawdzi się jej ręczne mielenie. Tu właśnie wkraczają młynki do kawy gastronomiczne, które mielą bardzo szybko ziarna, w z góry zaprogramowany sposób, a także robią to w zasadzie perfekcyjnie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read