Strona głównaPoradyPreparaty kolagenowe i ich wypływ na zdrowie i urodę

Preparaty kolagenowe i ich wypływ na zdrowie i urodę

Kolagen to jedno z białek naturalnie występujących w ludzkim organizmie. Jest ono również jedną z najważniejszych substancji, których potrzebujemy, aby ciało było zdrowe i prawidłowo funkcjonowało. Jednakże z biegiem lat nasz organizm produkuje go coraz mniej.

Nawet osoby tuż po 25. roku życia mogą uskarżać się na bóle kolan czy gorszy wygląd cery. Spowodowane jest to między innymi zbyt małą produkcją kolagenu w ciele. Dlatego interesujące wydają się być preparaty kolagenowe, które mają dostarczać tego ważnego surowca i zapewniać nam zdrowe ciało. Co warto o nich wiedzieć?

Jak rozpoznać niedobór kolagenu?

Choć spadek ilości produkcji kolagenu następuje już w stosunkowo młodym wieku, nie oznacza to, że od razu zobaczymy, że mamy go zbyt mało. A do tego w zależności od naszego stylu życia, jego niedobory mogą objawiać się wcześniej, niż później. Większość osób jednak zauważa pierwsze zmiany przed ukończeniem 30. roku życia. Naukowcy szacują, że właśnie w wieku 25 – 30 lat w ludzkim ciele produkcja kolagenu i innych składników zaczyna zwalniać. Dlatego dobrze jest go uzupełniać stosując marine collagen od ecoandfit.pl lub inną jego formę.

Objawy ubytku kolagenu mogą być różne. Ponadto każda osoba może zwrócić uwagę na coś innego. Kolagen wpływa nie tylko na ruchomość stawów, ale i wygląd skóry. Z tego powodu można zauważyć, że cera staje się wiotka, sucha i zaczynają tworzyć się na niej pierwsze zmarszczki. Inny powszechny objaw dotyczy właśnie stawów. Częściej bolą, mamy problemy z krążeniem, a nawet zmniejsza się ruchomość i elastyczność ciała. Można również mieć problemy z układem trawiennym czy metabolizmem, ponieważ i w tych procesach wykorzystywany jest w ciele kolagen.

W jaki sposób możemy uzupełnić kolagen?

Najpowszechniejszą formą podawania tego składnika są różne preparaty kolagenowe. Można sięgnąć po kolagen morski, nazywany też rybim, albo kolagen zwierzęcy, a nawet produkowany jest kolagen roślinny. Obecnie uznaje się, że to właśnie marine collagen jest najbardziej skutecznym środkiem, który dobrze wchłania się w organizmie. Stosując gotowe preparaty doskonale wiemy, jaką dawkę przyjmujemy. Ma to przewagę nad dietami, ponieważ jedząc galaretki czy kurze łapki, nie sposób jest z dokładnością powiedzieć, ile kolagenu przyjęliśmy.

Większość produktów z kolagenem zapewnia, że ma wpływ na zdrowie i na urodę. Można się jednak zastanawiać, w jaki sposób kolagen wpływa na wygląd cery i jej proces starzenia. Warto jednak pamiętać, że skóra jest również organem, który potrzebuje kolagenu do funkcjonowania. Choć dbamy o cerę zewnętrznie, to musimy także zapewnić jej składniki odżywcze od wewnątrz. Tak jak dbamy o stawy czy inne organy. Co potwierdzają badania naukowe. Jeśli chcemy mieć ładną skórę i włosy, musimy dbać o całe ciało.

Kolagenu nie należy przyjmować w nadmiarze. Dobrze jest stosować zalecane dawki preparatów. Dzięki temu dostarczymy sobie optymalnej ilości tego składniki. Można jednak zastosować dodatkowo produkty z witaminą C, ponieważ ta witamina zwiększa naturalnie wytwarzanie kolagenu w ciele. Ale też odpowiada za ochronę przed zbyt szybkim starzeniem się tkanek w ciele i uszczelnia naczynia krwionośne. Zatem świetnie współpracuje z kolagenem i jego funkcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read