Strona głównaPolecaneJakie są najbardziej popularne akcesoria do grillowania?

Jakie są najbardziej popularne akcesoria do grillowania?

Jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem grilla gazowego, to czas najwyższy pomyśleć o odpowiednich akcesoriach. Dzięki nim znacznie poszerzysz spektrum przygotowywanych potraw, a także wpłyniesz na poprawę ich jakości. Dlatego właśnie przygotowaliśmy artykuł, w którym szczegółowo omawiamy zestaw najczęściej wybieranych akcesoriów do grilla gazowego.

Płyta czy ruszt do grilla?

Jeśli grillowanie to na ruszcie! Każdy grill gazowy powinien być wyposażony w ruszt. Najczęściej jest on wykonany z żeliwa. Ruszt o precyzyjnie dobranej grubości ścianek sprawia, że całość nagrzewa się równomiernie i przez długi czas utrzymuje pożądaną temperaturę. Dzięki takiemu rusztowi jesteś w stanie uzyskać idealnie przypieczone mięso.

Aby wzbogacić możliwości grillowania, powinieneś także zaopatrzyć się w płytę żeliwną. Żeliwna płyta grillowa jest przystosowana do przygotowania określonego rodzaju potraw. Jedna strona jest dedykowana do pieczenia mięs i warzyw, a druga idealnie sprawdza się w przypadku delikatnych ryb oraz owoców morza. Żeliwna płyta pozwala na grillowanie bardzo małych elementów, które położone na tradycyjny ruszt mogłyby wpaść pomiędzy kratki. Cała powierzchnia płyty żeliwnej rozgrzewa się w sposób równomierny i przez długi czas utrzymuje temperaturę.

Skrzynka wędzarnicza

A co jeśli jesteś wielkim fanem wędzonych potraw? W takim przypadku wśród Twoich akcesoriów do grilla nie może zabraknąć skrzynki wędzarniczej i zrębków wędzarniczych. Skrzynka ma formę zamykanego pudełka, które jest wykonane z grubego żeliwa. Wewnątrz tego pudełka umieszczamy zrębki wędzarnicze wybranego gatunku drewna. Przed włożeniem należy je dobrze namoczyć. Jeśli jednak chcesz, aby dym wędzarniczy unosił się od samego początku procesu wędzenia, to dosyp do skrzynki także garść suchych zrębków. Skrzynkę do wędzenia należy ułożyć na blachach aromatyzera i bezpośrednio pod rusztami grilla lub na samym ruszcie.

Prasa do hamburgerów

Jeśli organizujesz grilla, to z pewnością nie może na nim zabraknąć hamburgerów. A do ich przygotowania niezbędna będzie specjalna prasa. Aluminiowa prasa wyposażona w trwałą, nieprzywierającą powłokę, pozwoli Ci uformować hamburgery o idealnym kształcie. Zastosowanie prasy sprawia, że uformowane hamburgery nie rozpadają się, są zwarte i bardzo treściwe.

Rożen na grilla

Korzystając z grilla gazowego, możesz także przygotować mięso na rożnie. Potrzebny Ci będzie do tego celu elektryczny rożen obrotowy. Rożen jest wykonany ze stali nierdzewnej, która gwarantuje wysoką trwałość. Ten element jest bardzo często wykorzystywany w food truckach i lokalach gastronomicznych. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyposażył swój domowy grill w taki właśnie rożen. Na pewno zrobisz duże wrażenie na swoich gościach, zapewniając im dodatkowe i bardzo smaczne dania z rożna.

Maszynka do zmiękczania mięsa

Podczas grillowania głównym punktem programu jest oczywiście mięso. Jego wybór, przygotowanie i obróbka termiczna decydują o końcowym smaku i aromacie. Maszynka do zmiękczania mięsa pozwala je uszlachetnić i rozmiękczyć. Ponadto znacznie polepsza jakość i smak mięsa. Maszynka jest wyposażona w 51 ostrzy ułożonych w 3 rzędach. Dzięki maszynce możesz jednocześnie delikatnie rozbijać mięso, głęboko nacinając jego włókna. A do czego jest Ci właściwie potrzebna ta maszynka? Jej użycie skraca czas marynowania oraz grillowania nawet o 25%. Ostrza nacinające mięso jednocześnie wprowadzają do środka przyprawy i marynatę.

Pełną ofertę akcesoriów do grillowania możesz przejrzeć na stronie https://koler.pl/kategoria-produktu/akcesoria/akcesoria-do-grillowania/. Korzystając z akcesoriów firmy Koler, możesz przygotowywać ulubione potrawy i poszerzyć zakres dań, jakie zaserwujesz podczas najbliższego grillowania ze znajomymi.

Zdjęcie główne: materiały prasowe
Zdjęcie w treści: koler.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read