Strona głównaDesery i ciastaJaka patera na ciasto będzie przydatna w naszym domu?

Jaka patera na ciasto będzie przydatna w naszym domu?

Patera do tortu stanowi podstawowe wyposażenie w każdej cukierni. Jednak warto wiedzieć o tym, że produkt ten cieszy się narastającą popularnością także w naszych domach. To dzięki niemu możliwe jest zaprezentowanie i efektowne serwowanie wypieków, a także sprawdzi się on niejednokrotnie w przypadku przekąsek czy nawet owoców. Warto jednak wiedzieć o tym, by inwestować w rozwiązania wysokiej jakości, które będą dość uniwersalne i jednocześnie zadbają o wyeksponowanie konkretnych produktów. Dlaczego warto zainwestować w ten produkt? Zastanowimy się nad w tym w dalszej części naszego tekstu.

Kiedy przydatna będzie patera?

Tak naprawdę inwestycja ta stanowi dobre rozwiązanie bez względu na jej przeznaczenie. Patera do tortu może mieć naprawdę szerokie zastosowanie, a jej użycie uzależnione jest tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i aktualnego zapotrzebowania. Bez względu na to, czy chcemy spędzić czas z rodziną, planujemy wieczorne spotkanie ze znajomymi lub do naszego domu zaprosiliśmy większą liczbę osób na święta, możliwość eksponowania przyrządzonych przez nas dań będzie świetnym rozwiązaniem. Co prawda na rynku znajdziemy mnóstwo różnorodnych rozwiązań, ale wybór ciągle pozostaje trudny. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Popularne rozwiązania, które cieszą się zainteresowaniem

Niewątpliwie jeszcze w domach naszych babć bardzo często gościła patera trzypoziomowa, na której układano ciasta i owoce. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle eleganckie ze względu na trzy poziomy o różnej pojemności. Całość może być wykonana z tworzywa sztucznego, ze szkła, czy nawet stali nierdzewnej. Większość produktów na rynku będzie tutaj niezwykle trwała i na dodatek możemy liczyć na to, że posiadają one dodatkową rączkę na samej górze, ułatwiającą przenoszenie. Na tego typu paterze możemy zaoferować naszym gościom słodkie przekąski, owoce, czy nawet dodatki wytrawne.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także patera obrotowa. Średnica talerza będzie tutaj uzależniona od naszych osobistych preferencji, ale zazwyczaj wynosi ona 28 cm. Tego typu produkt zda egzamin zarówno w przypadku mniejszych ciast, jak i z powodzeniem pomoże nam zaprezentować te większe. Dodatkowo tego typu akcesorium chętnie stosowane jest w cukiernictwie ze względu na to, że dzięki obrotowemu talerzowi możemy zadbać o idealne wygładzenie brzegów ciasta, rozprowadzić krem, czy nawet tworzyć symetryczne dekoracje. Tego typu produkty zazwyczaj bywają wykonane z tworzywa sztucznego, ale możemy liczyć na to, że prezentują się one niezwykle stylowo.

Oczywiście znajdziemy także eleganckie patenty jednopoziomowe, na których możemy prezentować przygotowane ciasto lub owoce. Wykonane z porcelany będą uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem, które będzie stanowiło dopełnienie każdego salonu, czy także kuchni.

Samodzielne przygotowanie tortu wcale nie musi być trudne

Jeżeli jesteśmy pasjonatami cukiernictwa, z pewnością wiele razy dbaliśmy o naszych gości i oferowaliśmy różnego rodzaju słodkie przekąski. Niewątpliwie te rozwiązania, które widujemy w cukierniach, zachwycają nas swoim wyglądem oraz bywają niezwykle apetycznie. Wcale nie musimy zakładać, że nie poradzimy sobie z przyrządzaniem tortu we własnej kuchni. Kluczowe jednak jest to, by zainwestować w dodatkowe narzędzia i akcesoria, umożliwiające i usprawniające nam całą pracę. Ponadto, jeżeli nigdy nie dekorowaliśmy tortów, a zazwyczaj wybieraliśmy proste przepisy, warto o tym pamiętać i uwzględnić to również w dalszej pracy. Wybór najbardziej zaawansowanego rozwiązania, które do wykonania wymaga przygotowania kilku pięter i wymagających dekoracji nie jest dobrym pomysłem na sam początek naszej przygody cukiernictwem w domu. Sukcesywnie z pewnością uda nam się nauczyć różnego rodzaju trików cukierniczych, przygotowywać dekoracje z masy cukrowej, czy także zadbać o perfekcyjne tynkowanie, ale na wszystko potrzeba czasu oraz podstawowych akcesoriów, umożliwiających tego typu działania.

Podsumowanie

Na rynku znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych rozwiązań, w które warto zainwestować, a jednocześnie pozwolą nam ona na efektywną ekspozycję przygotowanych przez nas produktów. Patera do tortu może być narzędziem wielofunkcyjnym, które pomoże nam w eksponowaniu przygotowanego ciasta, serwowaniu wytrawnych przekąsek, czy nawet owoców. Wybór konkretnego produktu pozostaje już kwestią indywidualną, ale niewątpliwie te rozwiązania najbardziej uniwersalne, doskonale będą prezentowały się w naszej jadalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read