Strona głównaPolecaneOwocowe lody sorbetowe

Owocowe lody sorbetowe

Lody sorbetowe to orzeźwiające, mrożone desery, które powstały z zamrożonych owoców – wcześniej zblendowanych, utartych lub startych. Lody sorbetowe czasami nazywane są lodami wodnymi, jednak to nie do końca poprawna nazwa, gdyż sorbet od loda wodnego odróżnia się recepturą, polegająca na zawartości dodatków do owoców.

Lody sorbetowe – same zalety!

Lody to bardzo wdzięczne desery. Są smaczne, orzeźwiające, ich bogata oferta pozwala znaleźć swój ulubiony smak. Lody sorbetowe mają dodatkowe zalety: wspaniały, naturalny skład na bazie owoców; brak tłuszczu w recepturze; efektowne kolory – bo przecież jemy oczami. Estetyczny sposób podania – lody gotowe do spożycia bezpośrednio z pojemniczka z porcją lub zgrabne kulki nałożone z większego opakowania. Oczywiście, lody sorbetowe w swoim składzie nie posiadają składników pochodzenia odzwierzęcego, glutenu oraz laktozy – co czyni z nich deser całkowicie bezpieczny dla osób z nietolerancjami pokarmowymi oraz dla wegetarian i wegan.

Pyszny, owocowy smak orzeźwienia!

Lody sorbetowe pozwalają na poznanie nowych smaków owoców. Nie każdy zna smak na przykład mango – zanim kupimy cały owoc, musimy wybrać odpowiednio dojrzały owoc, dowiedzieć się, jak go podawać – możemy zacząć tę owocową przygodę od spróbowania lodu sorbetowego o smaku mango. Wygodne opakowanie, porcja akurat dla jednej osoby – czego chcieć więcej? Lody sorbetowe to porcja witamin zamrożona w praktycznym opakowaniu, która delikatnie nas orzeźwi w upalny dzień, a jednocześnie nie pozwoli na efekt przeciążenia. To lody, które zjada się dla przyjemności owocowego smaku. Tropikalna mieszanka loda sorbetowego może nas smakiem przenieść na słoneczną wyspę, która jest wolna od trosk dnia codziennego. To taka drobna przyjemność, na którą zawsze zasługujemy!

Jak serwować lody sorbetowe?

Lody sorbetowe dostępne są w poręcznych opakowaniach, gotowych do spożycia „tu i teraz” przez jedną osobę lub w większych, rodzinnych opakowaniach. Jeśli chcemy umilić sobie deser, możemy przełożyć lody do miseczki i ozdobić ją paroma kawałkami świeżych owoców. Taki deser ucieszy i oczy i podniebienie. Dostępne są także sorbety lodowe, skierowane do najmłodszych – są wyprodukowane tak, żeby wyrobić w dzieciach chęć jedzenia mniej słodkich, typowo owocowych lodów. Takie owocowe lody barwią nietrwale języki na kolor jedzonego loda – lekko kwaskowate lody o smaku porzeczek zabarwi dziecięcą buźkę na oryginalny, fioletowy kolor. Z kolei lody sorbetowe o smaku cytryny będzie miał kolor żółty. Dzięki takiej zabawie, możemy wpłynąć na dziecięce wybory dotyczące słodyczy. Oczywiście lody sorbetowe barwiące buzie są skierowane także do osób starszych, które lubią czerpać radość z codziennych drobnostek wywołujących uśmiech!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read