Strona głównaSprzęt AGDKawa jak z kawiarni w Twoim domu

Kawa jak z kawiarni w Twoim domu

By poczuć się jak w kawiarni nie musimy wcale wychodzić z domu. Wiele osób marzy o filiżance pysznego espresso o poranku, ale chciałoby móc pozwolić sobie na tą przyjemność bez wychodzenia z łóżka. I jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy nam odpowiedni ekspres do kawy, który będzie przyrządzać nasz wymarzony napar. A na rynku dostępnych jest bardzo wiele odmian takich ekspresów. Każdy z nich ma oczywiście swoje wady i zalety, bowiem każdy na swój nieco odmienny sposób przygotuje nam filiżankę małej czarnej.

Parzenie kawy – dla wielu osób to rytuał

Sporo osób traktuje kawę jako napój absolutnie wyjątkowy, zajmujące w ich życiu zaszczytne miejsce. To często kulturowo zakorzenione podejście do kawy, które od wielu pokoleń jest w danym środowisku kultywowane. Każdy kraj to nieco inny sposób parzenia kawy, picia jej i cieszenia się chwilami przy niej spędzonymi. Od momentu pojawiania się na świecie ekspresów do kawy zmieniło się bardzo wiele, przede wszystkim dziś możemy znacznie szybciej przyrządzić swój trunek

Ekspres kolbowy w porównaniu z innymi

Ekspres kolbowy to rodzaj ekspresu ciśnieniowego. W jego przypadku mamy do czynienia jednak z ręcznym dozowaniem kawy i jej ubiciem w specjalnym pojemniku. To daje znacznie szersze możliwości stworzenia wymarzonego napoju. Właśnie dlatego często tego typu ekspresy znajdują się w lokalach gastronomicznych. Dodatkowo ekspres taki posiada często możliwość spieniania mleka lub mielenia kawy. Tańsze wersje tych ekspresów, które możemy kupić już za kilkaset złotych nie posiadają jednak tych właśnie możliwości i musimy być przygotowani nawet na ręczne mielenie kawy. Istotą działania ekspresu kolbowego jest oczywiście wytworzenie się odpowiedniego ciśnienia powyżej 9 barów, które umożliwia powstanie doskonałej kawy espresso. Takowa kawa może następnie stać się na przykład podstawą do wykonania pysznych napojów na jej bazie, jak chociażby latte.

Zakup ekspres kolbowego do domu pozwala na przygotowanie pysznej kawy. Często nawet w przypadku nieco tańszych wersji ekspresów tego rodzaju powinniśmy być zadowoleni mimo pewnych niedogodności jak chociażby brak młynka. Sprawdź profesjonalne ekspresy kolbowe w Teges.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read