Strona głównaPoradyDieta dr dąbrowskiej - na czym polega?

Dieta dr dąbrowskiej – na czym polega?

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej jest znana od kilku dekad. Jej stosowanie wspiera naturalne oczyszczenie organizmu i pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Dzięki diecie poprawia się również samopoczucie fizyczne i psychiczne, a skóra, włosy i paznokcie są zdrowsze i silniejsze. Co powinno się wiedzieć przed rozpoczęciem diety dr Dąbrowskiej?

  1. Czym jest dieta dr Dąbrowskiej?
  2. Kto może być na diecie Dr Dąbrowskiej?

Dieta Dąbrowskiej jest prosta i skuteczna. Składa się wyłącznie z warzyw i owoców, które dostarczają organizmowi ogromnych ilości witamin i minerałów oraz sprawiają, że jelita są oczyszczone ze wszelkich złogów. Jakie są zasady diety warzywno owocowej dr Dąbrowskiej? Kto może stosować ułożony przez nią jadłospis?

Czym jest dieta dr Dąbrowskiej?

Dr Dąbrowska ułożyła jadłospis, w którym nie ma produktów takich jak: biały makaron, chleb pszenny, ryż, olej, masło itp. Autorka diety postawiła wyłącznie na warzywa i owoce, które powinno spożywać się w formie surowej lub gotowanej na parze. Im więcej surowych warzyw i owoców w diecie, tym lepiej dla organizmu. Dr Dąbrowska poszła jednak o krok dalej i wykluczyła z posiłków wszystkie inne produkty prócz świeżych i gotowanych warzyw i owoców. Z tego względu jest to restrykcyjna dieta, nazywana również postem dr Dąbrowskiej.

Dieta Dąbrowskiej to dieta oczyszczająca, która może działać nie tylko odchudzająco. Jest to skuteczna lecznicza głodówka, dzięki której zwalcza się wiele dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ogranicza się objawy, które dają choroby układu krążenia oraz nerek. Dieta Dąbrowskiej jest dobrym wstępem do radykalnej zmiany nawyków żywieniowych.

Wady diety Dąbrowskiej to przede wszystkim monotonia składników i brak odpowiedniego zbilansowania produktów. Kasza gryczana biała niepalona lub chleb razowy są zdrowe, jednak jadłospis je wyklucza. Dodatkowo brak innych składników niż owoce i warzywa sprawia, że posiłki szybko się nudzą. Można urozmaicać je, jedząc musy owocowe dla dzieci oraz pijąc koktajle, jednak dla większości dorosłych to zbyt mało.

Kto może być na diecie Dr Dąbrowskiej?

Dietą warzywno owocową dr Dąbrowskiej mogą leczyć się i odchudzać wyłącznie osoby dorosłe. Post jest zabroniony w przypadku dzieci oraz seniorów, którzy mają problemy z prawidłowym odżywieniem organizmu i niedoborem wielu ważnych mikroelementów oraz witamin. Zdrową dietę z warzyw i owoców powinno stosować się jedynie przez krótki czas, najlepiej kilka dni. Następnie powinno się ją stopniowo rozszerzać o pełnoziarniste produkty i zdrowe tłuszcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read