Niewielu z nas potrafi oprzeć się pokusie – słodycze stanowią ważny element naszej diety, choć nie zawsze ich ilość oraz jakość dobieramy z korzyścią dla naszego zdrowia. Ciastka, cukierki, batoniki, czekoladki i inne słodkie przekąski dodają energii, poprawiają humor, są dobrym pomysłem na prezent. Ceny słodyczy nie są wygórowane, ale gdy kupujemy ich dużo, to ten aspekt nabiera innego wymiaru. Przy planowaniu zakupu dużej ilości słodyczy warto zrobić rozeznanie rynku i wybrać źródło dostaw oferujące najbardziej korzystne ceny.
Słodycze a sprawa polska
Tradycje produkcji słodyczy w naszym kraju sięgają wieku XVIII. Działanie na skalę przemysłową pierwsza firma czekoladowo – cukiernicza „Kopernik” rozpoczęła w roku 1763. Ta jedna z najstarszych tego typu firm na świecie działa do dziś. Wiek XIX i początek XX to otwarcie fabryk E.Wedel, Wawel i Goplana – marek znanych i cenionych w kraju oraz za granicą.
Według badań przeprowadzonych przez pracownię KPMG Internationale w Polsce słodycze stanowią ważny składnik diety dla 91% osób. 40% badanych sięga po coś słodkiego pięć razy w tygodniu, a 11% robi to kilka razy dziennie. Wśród krajów europejskich nie jesteśmy jednak potentatem ani w produkcji, ani w spożyciu. Trzy razy więcej słodyczy od nas zjadają statystyczny Brytyjczyk, Szwajcar oraz Belg. Jeśli chodzi o upodobania Polaków, to 50% kupowanych słodyczy stanowią wyroby czekoladowe. Badani respondenci zwracają uwagę na smak, jakość, którą najczęściej kojarzą z kilkoma znanymi markami, ale chętnie sięgają też po nowości produkcji krajowej i zagranicznej.
Gdzie kupujemy słodycze?
Na zakup słodyczy statystycznie mieszkaniec naszego kraju wydaje miesięcznie trochę ponad 90 złotych. Wydaje się to kwotą niewygórowaną, ale to wartość uśredniona, więc niektórzy na słodycze przeznaczają miesięcznie na pewno kilkaset złotych. Naturalne jest, że przy większych potrzebach rozglądamy się za możliwością zakupów po jak najniższych cenach. Sprawdzonym sposobem jest śledzenie promocji zakupowych w marketach, ale to oznacza nieustającą mobilizację i kupowania na zapas łakoci, które akurat były dostępne, a nie tych, które lubimy najbardziej. Ceny w sklepach osiedlowych są z reguły wyższe, a i z jakością towaru bywa różnie – słodycze miesiącami zalegają na półkach i choć ich termin przydatności do spożycia jeszcze jest aktualny, to czasem są po prostu niesmaczne.
Bardzo dobrą opcją przy zakupach dużej ilości łakoci jest hurtownia słodyczy. Hurtownie to profesjonalne placówki obsługujące handel i gastronomię, ale wbrew powszechnemu mniemaniu nie są one zamknięta dla klientów detalicznych. Zakupów w hurtowni słodyczy może dokonać każdy z nas, a korzyści z tego płynące wykraczają poza oszczędności finansowe.
Hurtownia słodyczy – dlaczego warto tu kupować?
Składnice towarów zwane hurtowniami, to podmioty gospodarcze, które nabywają w ilościach hurtowych określone towary, a następnie po cenach hurtowych odsprzedają je innym podmiotom. Z reguły klientami hurtowni są handlowcy i gastronomicy. Ceny w hurtowniach są znacznie niższe, niż ceny detaliczne. Dotyczy to zarówno popularnych słodyczy produkowanych w fabrykach krajowych, jak i zagranicznych wyrobów marki premium czy wyjątkowych słodyczy hand -made. Poziom cen hurtowych w porównaniu z cenami detalicznymi pozwala na oszczędności co najmniej 20%.
Zaletą towarów oferowanych w hurtowni jest ich różnorodność. W tym względzie wyższość hurtowni muszą uznać nawet najwięksi potentaci w gronie sklepów wielkopowierzchniowych. Dobra hurtownia słodyczy ma w swoich katalogach produkty wszystkich wiodących marek krajowych oraz towary importowane. Warto także zwrócić uwagę na problem odpowiednich warunków przechowywania słodyczy i wpływu tych warunków na jakość wyrobów. W przypadku słodyczy ważne jest utrzymywanie optymalnych zakresów temperatury i wilgotności powietrza oraz ochrona przed promieniowaniem UV i przed gryzoniami. Hurtownia słodyczy to miejsce profesjonalnie przygotowane do przechowywania danego typu towaru.
W sytuacji wzmożonego reżimu sanitarnego ważna jest także ochrona przed mikropatogenami, szczególnie bakteriami i wirusami. W sklepach stacjonarnych klienci dotykają towarów leżących na półkach – w hurtowniach produkty są całkowicie bezpieczne.
Hurtownia słodyczy – oferta nie tylko dla firm
Do zakupów w hurtowniach słodyczy przekonuje się coraz więcej właścicieli firm. Zakup słodyczy na potrzeby pracowników oraz klientów stanowi poważną pozycję na liście wydatków przedsiębiorstw, nie dziwi więc poszukiwanie dostawców tanich i solidnych. Słodycze w hurtowni chętnie kupują również organizatorzy imprez, np. festynów szkolnych, osiedlowych czy zakładowych, balów organizowanych na zakończenie szkoły lub przedszkola, zawodów sportowych.
Popularnością cieszy się oferta paczek prezentowych. Najczęściej klienci poszukują paczek ze słodyczami dla dzieci w grudniu przed Bożym Narodzeniem, wiosną przed Wielkanocą oraz w końcówce maja, gdy zbliża się Dzień Dziecka. Ale hurtownia słodyczy przygotowuje także paczki dla dorosłych. Mogą to być zestawy słodyczy popularnych albo paczki z wyrobami czekoladowymi z górnej półki jakościowej i cenowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupy w hurtowni robić również dla celów prywatnych. Posiadanie zapasu słodyczy w domu to propozycja dla łakomczuchów oraz dla rodzin z dziećmi. Główną korzyścią takich zakupów jest oszczędność pieniędzy, ale nie tylko.
Zakupy w hurtowni ze słodyczami w czasie pandemii
Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie, przyzwyczajenia, zachowania, w tym także nawyki zakupowe. Niebezpieczeństwo zakażenia jest bardzo realne, więc warto szukać rozwiązań bezpiecznych. Do takich niewątpliwie należy kupowanie słodyczy w hurtowni online. Na ekranie komputera można bez pośpiechu zapoznać się z ofertą bieżącą oraz z promocjami, przeczytać informacje o produkcie.
Zamawianie towaru w hurtowniach pracujących w trybie 24/7 w momencie dogodnym dla nas, to oszczędność czasu oraz możliwość zminimalizowania ryzyka zakażenia poprzez ograniczenie kontaktów z ludźmi w sklepach. Zakupy w hurtowni online to nie jedyna formuła zakupów zdalnych. Klienci mogą składać zamówienia telefonicznie oraz za pomocą mejla. Zamówiony towar dostarczany jest bezpośrednio do domu lub można go odbierać w paczkomacie.
Hurtownia ze słodyczami to miejsce, w którym można także dokonać zakupu osobiście. Klient na miejscu może zapoznać się z ofertą oraz uzyskać wsparcie merytoryczne i logistyczne – pracownicy hurtowni doradzą, przyjmą zamówienie, wystawią dokumenty sprzedażowe i pomogą załadować towar do samochodu.