Strona głównaPolecaneOczyszczanie organizmu - pozbądź się toksyn!

Oczyszczanie organizmu – pozbądź się toksyn!

Oczyszczanie organizmu to niezwykle ważna kwestia. Coraz więcej słyszymy o dietach antyoksydacyjnych – oczyszczających. Pojawiają się diety na bazie warzyw, które mają za zadanie oczyścić organizm z zalegających toksyn i szkodliwych substancji. Nadmiar toksyn może powodować uczucie ciężkości. Ich pozbycie się wcale nie musi być trudnym zadaniem. Sprzymierzeńcami w walce z toksynami są owoce i warzywa. Ich liczba w diecie nigdy nie jest za duża. Warzywa nie tylko wpływają pozytywnie na oczyszczanie organizmu, ale także pomagają spalić tłuszcz, poprawiają samopoczucie, wygląd skóry i wzmacniają odporność. Właściwa dieta oczyszczająca z pewnością pomoże odzyskać witalność oraz dobre samopoczucie.

Oczyszczanie organizmu jest modne, szczególnie w okresie letnim i wiosennym. Wiele z nas na pewno zadaje sobie pytanie – czy detoks raz w roku ma sens? Czy jest skuteczny? Może lepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do codziennej diety produktów, które na bieżąco będą pełnić funkcję oczyszczającą oraz pozytywnie wpłynął na metabolizm. Jakie produkty wspomagają detoksykację organizmu? Które z nich powinniśmy spożywać na co dzień? Sprawdź nasze propozycje.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Po pierwsze – woda. To ona odpowiada za filtrowanie nerek, usuwanie ubocznych produktów przemiany materii i toksyn. Wszystkie narządy w naszym organizmie potrzebują wody, aby prawidłowo funkcjonować. Jeśli pijemy jej za mało, mogą pojawić się bóle głowy, uczucie zmęczenia, zaparcia oraz suchość skóry.

Organizm traci wodę zazwyczaj wskutek oddychania, pocenia się oraz oddawania moczu. Należy więc pamiętać, aby sukcesywnie uzupełniać poziom wody w organizmie. Każdego dni należy spożywać około 2 litrów wody, również w postaci herbatek ziołowych i owocowych. Pamiętajmy również, że picie wody przed posiłkiem skutecznie zmniejsza apetyt.

Oczyszczanie organizmu z toksyn – prozdrowotne działanie

Naturalna odbudowa flory bakteryjnej jelit jest niezwykle ważna. Każdy powinien zatroszczyć się o nią. Soki z warzyw kiszonych czy ogórki kiszone to produkty, które warto mieć pod ręką. W razie potrzeby, z łatwością można po nie sięgnąć i cieszyć się dobrym zdrowiem każdego dnia. Kolejnym produktem, który ma zbawienny wpływ na oczyszczanie organizmu jest kapusta kiszona. Jej prozdrowotne właściwości są znane od dawna, jednak w dalszym ciągu nie jest to produkt doceniany przez wszystkich. Niesłusznie – kapusta kiszona jest bogata w przeciwutleniacze, witaminy i minerały, zawierające siarkę, które skuteczni usprawniają właściwe działanie wątroby oraz wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Kiszona kapusta charakteryzuje się również wysoką zawartością błonnika, który z kolei pobudza jelita do pracy. Probiotyki, zawarte w kiszonej kapuście wzbogacają mikroflorę jelitową, co skutkuje polepszeniem procesów trawiennych i regulują wypróżnienia. Ważne jest również, że w przypadku pojawienia się zaparć, pomocne może okazać się spożywanie soku z kiszonej kapusty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read