Strona głównaPolecaneJak odnaleźć się w świecie wyrobów czekoladowych?

Jak odnaleźć się w świecie wyrobów czekoladowych?

Zaintrygowany nieskończenie pociągającymi czekoladowymi wyrobami, skąd wiedzieć które wybrać? Odkryj główne rodzaje czekolad i ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów łakoci jakimi są wyroby czekoladowe.

Ogólnie mówiąc, różne rodzaje czekolady są określane przez proporcje różnych składników, takich jak cukier i mleko, które wchodzą w każdą wersję. Najczęściej spotykana jest czekolada mleczna – to najbardziej znany typ, który znajduje się w niezliczonych batonikach czekoladowych i innych wyrobach jakie można znaleźć choćby na stronie ferrero.pl. Innym popularnym typem jest ciemna czekolada, a odkąd pojawiły się informacje o potencjalnych korzyściach zdrowotnych płynących z spożywania ciemnej czekolady, producenci rzucili się na rynek zaskakując odbiorców ciemniejszymi wersjami wszystkich tradycyjnych ulubionych słodyczy. Oprócz powyższych jest też często spotykana biała czekolada, choć właściwie technicznie nie jest to czekolada, ponieważ brakuje jej kluczowego składnika – kakao. Jeszcze jedną o której warto wspomnieć jest czekolada półsłodka lub słodko-gorzka nazywana deserową. Jest powszechnie spotykana w produktach takich jak chipsy i inne wyroby czekoladowe. Zwykle zawiera mało cukru lub nie zawiera go wcale.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie czekolady?

Według najnowszych badań im wyższa zawartość kakao w czekoladzie, tym większe korzyści zdrowotne (i tym ciemniejsza czekolada). Ale obecny standard to co najmniej 75 procent kakao, aby te korzyści mogły w ogóle mieć miejsce. Prawda jest jednak taka, że wiele osób uważa, że taka czekolada jest zbyt gorzka do przyjemnej konsumpcji w porównaniu ze słodszą mleczną czekoladą.

Warto też się zastanowić nad samą jakością czekolady. Rzemieślnicze sklepy z czekoladą pojawiają się jak grzyby po deszczu na całym świecie, podobnie jak lokalne piekarnie i browary rzemieślnicze. Niezależni producenci czekolady mogą produkować naprawdę wyjątkowe produkty przy użyciu najwyższej jakości składników, które mogą skompensować wyższą cenę. Sklepy krajowe stanowią natomiast spore wyzwanie dla belgijskiej czekolady i szwajcarskich producentów czekolady, którzy od dawna dominują na rynku luksusowym.

Jednak ostatecznie to, co jest uważane za „dobrą czekoladę”, jest zdecydowanie zależne od osobistych kubków smakowych. To tak samo osobisty wybór, jak styl obuwia czy ulubionej drużyny sportowej. Zdrowe spożycie czekolady oznacza wybieranie wyrobów o większym stosunku kakao. Innymi słowy, im ciemniej, tym lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read