Strona głównaPolecaneEkspres do kawy – urządzenie do zadań specjalnych

Ekspres do kawy – urządzenie do zadań specjalnych

Ekspres do kawy jest jednym z najważniejszych urządzeń w domu, biurze, jak i lokalach gastronomicznych. Szczególnie jego jakość cenią sobie miłośnicy tego specjału. Wybierając ekspres, najczęściej szukamy urządzenia automatycznego, kolbowego, jak i na kapsułki.

Ekspres idealny – jakie powinien mieć funkcje?

Podczas zakupu nowego urządzenia powinniśmy na samym początku spojrzeć na jego ciśnienie oraz moc. Przyrządzanie kawy powinno trwać kilka chwil, dlatego tempo parzenia uzależnione jest bezpośrednio od parametrów. Im większa moc, tym odpowiednia temperatura wody zostanie szybciej osiągnięta. Zdecydowanie warto postawić na ekspres o mocy wyższej niż 1000W, a najlepiej na 1450W. Z kolei ciśnienie powinno zaczynać się od 9 barów, które pozwala nam przygotować klasyczne espresso. Do zrobienia pozostałych kaw potrzebujemy już ekspresu o większym ciśnieniu. Duże znaczenie ma również fakt, że ekspres powinien posiadać wbudowany młynek. Umożliwia to mielenie ziaren bez konieczności robienia tego uprzednio w wolnostojącym młynku. W profesjonalnych ekspresach do kawy często zamontowane są młynki żarnowe, które mielą ziarna poprzez utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Zwróćmy również uwagę na parametry urządzenia pod względem wydajności. Tyczy się to szczególnie miejsc, gdzie ekspres będzie użytkowany często, np. biuro, czy kawiarnie. W dodatku, gdy jesteśmy miłośnikami mlecznych kaw, to system spieniający lub dysza spieniająca mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Profesjonalny ekspres do kawy – jakie urządzenie kupić oraz gdzie?

Z pewnością miłośnicy kawy wiedzą, że dobry ekspres to inwestycja na lata, dlatego przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jakość oraz dodatkowe parametry urządzenia. Wybierzmy funkcje, które przydadzą nam się na co dzień i będą odpowiednie. Ekspres automatyczny to najlepszy profesjonalny sprzęt, który sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i w biurze. Ich największą zaletą jest automatyzacja wielu funkcji, a w dodatku przyrządzanie każdego specjału trwa szybko. Do tego samooczyszcznie, odkamienianie, filtrowanie wody, systemy spieniające, czy dotykowa obsługa. Gdzie kupić odpowiednie urządzenie? Wiele ekspresów znajdziemy w sklepach internetowych, gdzie mamy różnorodność wyboru, a także wiele korzyści, np. niższe ceny oraz gratisowe dodatki. Dlatego polecamy Świat Ekspresów do kawy, gdzie znajdziesz wiele urządzeń, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read