Strona głównaPoradyJak dobrać odpowiednią dietę?

Jak dobrać odpowiednią dietę?

Zdrowe odżywianie to kwestia, o której powinien pamiętać każdy z nas. Ważne jednak, aby dieta była dobrana do potrzeb i preferencji oraz oczywiście odpowiednia do stanu zdrowia. W jaki sposób dobrać taką dietę? O czym w szczególności pamiętać? Zachęcamy do lektury!

Cel żywieniowy

Codzienny jadłospis musi uwzględniać cel żywieniowy. Celem mogą być utrata wagi, przybranie kilogramów, wymodelowanie sylwetki, lepsze zdrowie ogólne. Co więcej, inne potrzeby żywieniowe będzie miała osoba uprawiająca sport, inne kobieta w ciąży czy osoba mająca pracę siedzącą.

Stan zdrowia a dieta

W przygotowywaniu codziennego jadłospisu koniecznie pod uwagę należy wziąć stan zdrowia, choroby przebyte i aktualne, alergie pokarmowe, różnego typu dolegliwości.

Dieta w szczególności ma znaczenie w przypadku osób zmagających się z takimi problemami zdrowotnymi, jak:

  • cukrzyca typu I i II,
  • nadciśnienie,
  • miażdżyca,
  • nowotwory,
  • alergie i nietolerancje pokarmowe,
  • choroby wątroby i trzustki,
  • choroby jelit,
  • i inne.

Preferencje żywnościowe

Dieta powinna być przyjemnością, właśnie dlatego ważne jest, aby zawierała produkty, które lubimy. Zmuszanie się do jedzenia czegoś, za czym nie przepadamy, mija się z celem. Liczy się także, by posiłki były bezproblemowe i szybkie w przygotowaniu, a także to, by produkty nie marnowały się i były łatwo dostępne.

Dieta – fachowa pomoc

W doborze diety warto zdać się na pomoc specjalistów. Lekarz bądź dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do naszych potrzeb zdrowotnych, celu żywieniowego, a także indywidualnych preferencji. Dzięki temu zyskamy pewność, że dieta jest odpowiednio zbilansowana.

RevitaDiet – dieta na miarę potrzeb

Wszystkim zainteresowanym polecamy portal RevitaDiet. Lekarki oraz dietetyczki przygotowują dostosowane do preferencji żywieniowych i potrzeb diety. Aby skorzystać z pomocy, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Zainteresowany ma do wyboru szybką ścieżkę oraz ścieżkę zaawansowaną.

  • Szybka ścieżka ‒ krok pierwszy to rejestracja, kolejny to uzupełnienie ankiety. W przeciągu trzech dni od przesłania ankiety pacjent otrzymuje spersonalizowaną dietę na 7 dni.
  • Ścieżka zaawansowana ‒ do wyboru mamy trzy opcje: badane BETA, zakup zestawu Food Test 40 lub badanie BETA i zakup zestawu Food Test 40. Po otrzymaniu wyników badań należy się zarejestrować i uzupełnić ankietę. Na podstawie ankiety dietetyczki doktorki przygotują spersonalizowaną dietę.

Podsumowanie

Zdrowa dieta to lepsze zdrowie ogólne, zgrabna sylwetka i doskonałe samopoczucie. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że dieta musi być dobrana do celu żywieniowego, stanu zdrowia, aktywności fizycznej, wieku, przebytych i aktualnych chorób. Dobrze więc zdać się tutaj na specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read