Strona głównaGastronomiaDieta Flexitarian - na czym dokładnie polega?

Dieta Flexitarian – na czym dokładnie polega?

W ostatnim czasie coraz popularniejsza staje się Dieta Flexitarian. Jednak wbrew pozorom nie jest ona niczym szczególnie nowym, ponieważ po raz pierwszy zaczęto o niej mówić już niemal 30 lat temu. Co warto wiedzieć o tego typu diecie? Czy jest ona godna uwagi? Dlaczego catering z jedzeniem na dowóz coraz częściej oferuje ją swoim klientom? Sprawdźmy, na czym polega dieta tego typu i jakie są jej najważniejsze cechy.

Dieta Flexitarian, czyli semiwegetarianizm

Nazwa diety pochodzi od pojęcia fleksitarianizmu, czy sposobu odżywiania. Jest on bliski wegetarianizmowi, jednak nie wyklucza całkowicie mięsa. Jest to dieta, którą mogą tworzyć bardzo różne produkty, jednak z zasady głównie niemięsne. Rozwiązanie to jest wybierane przede wszystkim przez osoby, które chciałyby zacząć odżywiać się bardziej zdrowo, jednak nie są w stanie wyobrazić sobie nawet całkowitej rezygnacji z mięsa. Poza tym wiele wskazuje na to, że Dieta Flexitarian jest zdrowsza od wegetariańskiej. Zasadniczo spożycie mięsa w tej diecie jest bardzo małe, więc szkodliwy jego wpływ zostaje ograniczony. Natomiast będąc na tego typu diecie korzystamy z dobrodziejstw mięsa, dostarczając sobie witaminę B12 oraz pełnowartościowe białko, czyli dwa najważniejsze składniki odżywcze, których niedobór często występuje u wegetarian.

Warto wspomnieć, że przez międzynarodowe rankingi dieta fleksitariańska jest uważana za jedną z najzdrowszych na świecie. Co więcej, twierdzi się, że żadna inna dieta nie jest tak pomocna w odchudzaniu.

Catering z Dietą Flexitarian

Jak wspomniano, dieta fleksitariańska może być bardzo zdrowa. Niemniej jednak wszystko zależy od jej skonstruowania. Mowa o doborze posiłków i ich kaloryczności. Aby mieć pewność, że dieta ta pomoże w odchudzaniu i będzie sprzyjać zdrowiu, warto skorzystać z cateringu. Profesjonalna firma przygotuje dietę stworzoną według potrzeb danej osoby. Decydując się na catering, warto dobrze poszukać odpowiedniego dostawcy. Rzecz w tym, aby była to firma ciesząca się wieloma pozytywnymi opiniami klientów, co zwykle jest gwarancją usług na wysokim poziomie.

Zamów już dziś: catering Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read