Herbata – czy można ją pić wieczorem?

Wszyscy znamy popularną zasadę, która zakazuje jedzenia po godzinie 18. Oczywiście jest ona mitem i tak naprawdę kolację możemy spożywać na dwie lub trzy godziny przed snem. Jednak czy ta sama reguła dotyczy picia herbaty? Okazuje się, że to kiedy i jaką herbatę pijemy ma ogromne znaczenie między innymi dla naszego samopoczucia.

Na dobranoc

Ciepła herbata kojarzy nam się z relaksem i odpoczynkiem. Pijąc ją możemy odprężyć się po ciężkim dniu i choć na chwilę zapomnieć o wszystkich nieprzyjemnościach. W ciągu dnia często nie mamy czasu na takie momenty, dlatego doceniamy je szczególnie wieczorami. Odpowiednio zaparzony napój, pomoże uspokoić organizm i będzie miał pozytywny wpływ na proces zasypiania. Należy jednak pamiętać, by torebeczka z herbatą znajdowała się w kubku odpowiednio długo. W przypadku herbaty earl grey powinny to być trzy/cztery minuty. Im krócej będziemy ją zaparzać tym więcej kofeiny będzie zawierał napar. Właśnie po około trzeciej minucie w herbacie uwalniają się garbniki, które niejako zwalczają teinę, a co za tym idzie, napój zamiast nas pobudzać, działa uspokajająco. Pamiętajmy o tej zasadzie przy kolejnym zaparzaniu herbaty, szczególnie wtedy jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać jej właściwości.

Z dodatkami

Przynajmniej raz dziennie powinniśmy wybierać herbaty z różnego rodzaju dodatkami. Może być to cytryna lub miód, a możemy także sięgnąć po gotowe mieszkanki. Na stronie big-acvtive.pl znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji. Przykładowo herbata earl grey może mieć smak cytrusowy, malinowy z dodatkiem acai, cytryny z mango, a nawet pigwy i granatu. Na wieczór jednak najlepsza powinna być ta z płatkami róży o pysznym smaku bergamotki.

Herbatę możemy pić niemal o każdej porze. W żaden sposób nam ona nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc. Pijąc ją wieczorem dajemy sobie moment na relaks i możemy się nieco rozgrzać. Herbata bez wątpienia pomaga się wyciszyć i uspokoić, co ma niezwykle duże znaczenie po męczącym dniu. Takie odstresowanie pozwoli nam na spokojniejszy sen, dzięki czemu rano obudzimy się bardziej wypoczęci.

Herbata – czy można ją pić wieczorem?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here